BREXIT NAPLÓK V. - Megakasztja-e a Lordok Háza a Brexitet?
Nemzeti Érdek folyóirat 13-14. szám
- Témakör
- Bevándorlásválság
- Oldalszám
- 212
- Kiadás éve
- 2015
- ISBN/ISSN
- 1788-7356
Századvég Alapítvány
Leírás:Terrorháború
2015. november 13., a „fekete péntek” után Európa már többé nem lesz olyan, mint amilyennek eddig megismertük. Kitört a terrorháború. Merényletek eddig is történtek Európában, a péntek 13-i események korszakhatár jellegét a megváltozott kontextus adja.
Európa hónapok óta egy egyre intenzívebb bevándorlási áradattal néz szembe, amelyet képtelen kezelni. Százezrek dörömbölnek Európa ajtaján. Brüsszel tanácstalan. Konferencia konferenciát követ. Miközben Európa nem tudja megvédeni saját határait. A terrorháború korszakhatár jellegét tehát egy korábban ismeretlen jelenség adja: Európa egy iszonyatos méretű emberáradattal néz szembe.
Európába átlag tizenkét másodpercenként érkezik egy migráns. Olyan embereket fogadunk tömegével nap mint nap, akikről nem tudjuk, hogy kicsodák, honnan jöttek, és mit akarnak. A terrorháború kitörésének magyarázata tehát, hogy egyértelmű és közvetlen összefüggés van az illegális bevándorlás elszabadulása és a terrorizmus európai térnyerése között.
Ebből számos dolog következik:
1. A háború nem Európán kívül van, hanem Európán belül. Lehet Rakkát bombázni, meg lehet sokszorozni az Iszlám Államot támadó haderőt, de a háború a saját földrészünkön robbant ki.
2. Mivel Brüsszelt és Molenbeeket mégsem lehet bombázni, az ellenségnek nincs körülrajzolható karaktere és tartománya (köztünk vannak, bárkik lehetnek, és bármit tehetnek), ezért a terrorháború a hadviselés új formáit hozza majd magával.
3. Mindenre fel kell készülni, és semmire sem lehet felkészülni: bármi, bárhol és bármikor megtörténhet. A terrorháború a bizonytalanság, a gyanakvás, a félelem, a hisztéria, a pszichológiai nyomásgyakorlás világa.
4. A hétköznapjaid brutális mértékben megváltoznak. Félsz felszállni egy repülőgépre, kimenni egy meccsre, beülni egy étterembe, elutazni egy másik városba, szélsőséges esetben rettegsz kilépni az ajtódon. Mert biztosan lesznek még merényletek, de nem tudni, mikor, hol, ki ellen követik el majd ezeket. Szaporodnak majd a fenyegetések, a jelek, az ottfelejtett táskák, a riasztások, és fokozódik a bizonytalanság, a rettegés és a hisztéria.
5. Az élet át fog policizálódni. A rendőrség, a katonaság, a titkosszolgálatok mindenütt jelen lesznek, de nem tudnak mindenütt jelen lenni. A következmény egy felügyelt élet, és mégsem lehet maximálisan kiszűrni a veszélyt, a rizikót, a bizonytalanságot az életedből.
6. Az európai országok le fogják zárni a határaikat, elhalasztják a meccseiket, kiürítik a reptereiket, terroristának néznek majd, megsértik a szabadságjogaidat. Mert nincs más eszközük.
7. A terrorra terrorral fognak válaszolni. Intézményesül a vérbosszú. A francia kommandósok több mint ötezer töltényt lőttek ki a szerdai rajtaütés során.
8. A sikerre csak akkor van remény, ha az ellenfelet körbe lehet rajzolni. Ehhez csak annyit tennénk hozzá, hogy az európai embert már sikerrel körberajz
G. Fodor Gábor